MESCİD VE MEDRESE İMAR PROJELERİ

Afrika ülkelerinde yapmış olduğu benzersiz hizmetle ve başarılı projeler ile her zaman yoksul müslüman halkların yanında olan sizlerin bağış ve yardımlarını en güzel şekilde ihtiyacı olan aileler ve yoksullar ile paylaşan derneğimiz, dinimizin temel direği, cami ve mescit gibi ibadethanelerimizin bakım, onarım ve tadilatı ile yeni mescitlerin inşasında büyük görevler üstleniyor. Mescit dinimizi yaşadığımız ibadethanelerin başında gelmektedir. Yoksul Afrika ülkeleri, savaşlar ve özellikle iç savaşlar neticesinde, bomba ve silah etkisi ile harabe olan şehirlerinde islam dinimizi yaşamaya çalışmaktadırlar. Büyük camilerin olmadığı bu yoksul şehirlerde ülkenin genel yoksulluğu ile doğru orantılı olarak ibadethanelerde büyük eksiklikler ve sorunlar yaşanmaktadır.


Sadaka Gölgesi İ.Y.D. hizmet yelpazesinde ve geniş hizmet alanında kendisine büyük görev bildiği ibadethanelerin geliştirilmesi ve yeni ibadethane yapılması, var olan mescitlerin onarımı ile yeni mescitler inşa edilmesi için büyük yardımlaşma seferberliği başlatmıştır. Yoksulların ve muhtaçların her zaman yanlarında olan hizmet anlayışı ile başta Afrika ülkeleri olmak üzere bütün yoksul ve mazlum coğrafyalarda, ezilen, hor görülen yardıma muhtaç, açlık sınırında ve altında yaşayan, yoksul müslümanların yanında olan, sizlerin gerçekleştirmiş olduğu bağışları, büyük bir çalışma azmi ve güvenle başarması ile en doğru şekilde ihtiyacı olan aileler ve insanlar ile paylaşan önemli bir sivil toplum kuruluşu ve hayır kurumudur. Her zaman en iyi işleri başarmaya çalışan, haktan ve doğru işleri doğru zamanda doğru yerde, ihtiyacı gerçekten olan insanlar ile paylaşmayı ilke edinen derneğimiz, yardım elini uzattığı bütün müslüman kardeşlerimizin dualarını kendisine kılavuz edinmekte ve hayırlı işler yapmaktadır.

Suriye Savaş ve yoksulların ülkesi olan Suriye her zaman sömürgeci ve kapitalist ülkelerin girdabında olmuş, yaşanan batı destekli iç savaş ve soykırımlar, bu derin tarihi mirası olan ülkeyi yıkıntı ve harabe bir ülke haline dönüştürmüştür. Halk canından bezmiş yaşanan savaş insanları maddi manevi büyük buhranlara ve korkulara düşürmüştür. Bombalar ile yıkılan camiler ve mescitlerin yerine yenileri yapılamamış, ibadetini yerine getirmek isteyen Müslüman kardeşlerimiz sorunlar yaşamaya başlamışlardır. Suriye Mescit bu açıdan bakıldığında derneğimiz için önem verdiğimiz ve dinimiz açısında da bakıldığında değerli ve önemli bir projedir. Gelin hep beraber Mescidler inşa edelim İbadet edilecek yer bulunamadığı zaman en büyük sorunların başında gelmektedir. İslam dininin gereği olarak Namaz kılmak farzdır ve bunu özellikle cemaat ile ifa etmek daha büyük sevapların alınmasına vesile olur. Suriye Mescit her yardımsever vatandaşımızın bağışlarını yapmak konusunda tercih de bulunurken derneğimizi tercih edebileceği bir çalışmadır. Her zaman yoksul Müslüman halklara destek olmayı kendine gaye edinen derneğimiz yapmış olduğu bu hayırlı çalışmalar ile hız kesmeden hizmetlerine devam etmektedir. Suriye Mescit ile bizlere bu niyetle verdiğiniz bağışlarınız en doğru ve hayırlı şekilde mescit ve ibadet hanelerin yapılmasında kullanılacak var olan mescitler onarılarak Suriye Müslümanlarının dini görevlerini kolaylıkla yapmaları sağlanacaktır.
 

MESCİD VE MEDRESE İMAR PROJELERİ

İhtiyaç sahibi bölgelerde yaptığımız Mescid ve Medreselere dilediğiniz miktarda bağışta bulunabilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik