PROTEZ BAĞIŞI

İnsanoğlunun temel ihtiyacı beslenme ve sağlıklı olmaktır. Sağlığımız iyiyken pek aklımıza gelmesede, hasta olunca hemen yardım isteriz. Hasta için en üzücü şey, derdine derman olacaklara ulaşamamasıdır. Tıbbi yardım aldığında kısa sürede iyileşecek birçok hasta, bu yardımın onlara ulaşamaması yüzünden iyileşemiyor, hatta ne acıdır ki ölüyor. Hele ki yakın bölgelerde uzun süredir devam eden çatışmalarda o kadar çok sakat kalan, ölen insan var ki... Hemen yanı başımızdaki komşumuz Suriye’de bağımsız kaynaklara göre geçen yıla kadar ölen sayısı 1 milyon kişiyi buldu ne yazık ki... Suriye’de yaklaşık 3.3 milyon çocuk, savaşın yarattığı hayati tehlikelerle karşı karşıya olduğu tespit edilmiş durumda. (Kaynak: BM)

​Tıbbi yardıma erişemeyen bu çocukların yaşadığı yaralanma ve sakatlanma gibi durumlar her geçen gün artıyor. Yalnızca Yemen’de dahi 3 milyondan fazla insan kolera tehdidi altında, 15 milyon kişi tıbbi yardımdan yoksun, sağlık merkezlerinin yarısı çalışamıyor.

"Hedefimiz Ahiret Derdimiz İnsan" sözüyle ola çıkan Sadaka Gölgesi İ.Y.D. siz hayırseverlerin yardımıyla her ihtiyaç konusunda olduğu gibi derman bekleyenlere tıbbi yardım yapmak için kolları sıvamış durumda. Tıbbi yardım ihtiyacı olan alanlarda, çocuklar için aşılar, kadınlar için sıhhi malzemeler, temel ilaçlar, tıbbi sıvılar, tıbbi gereç ve aletler, eğitim programları konularında yardım yapıldığı gibi, sağlık ekipleri dönemsel olarak hizmet götürmeleri söz konusu olabiliyor. Çocuklara aşı programları, göz, diş taramaları belli dönemlerde yapılarak pek çok çocuğun hastalanmasını engellemeyi, durum tespiti yapıp tedailerin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Çeşitli bölgelerden çeşitli hastalıklarla bize gelen ihtiyaç sahiplerini mümkün mertebe kendi bölgelerinde tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Bazen vakaların tedavi ihtiyaçlarını karşılamayan durumlar olduğu için hastaları ülkemize getirip tedavilerine ülkemizde devam ediyoruz.

Bu zamana kadar birçok protez bağışında bulunduk. Bunun yanında kanser hastalarına, cilt hastalarına, iç hastalıkları ve kadın hastalıkları olan birçok ihtiyaç sahibine destekte bulunduk. Tedavinin yetmediği veya sadece ilaç ihtiyacı olan hastalara ise nakdi yardımlarımızı düzenli olarak sağlıyoruz. Takdir edersiniz ki birçok önemli düzeydeki ilaçların maddi olarak kıymeti çok yüksek olabiliyor ve bu zaten durumu olmayan bir birey için gerçekten büyük külfet. Nitekim öncelikli amaçlardan biri de, hastalığı oluşmadan engellemek için koruyucu hekimlik uygulamaları yapmak. Var olan kliniklerde tıbbi cihazlar olmadığı için birçok sağlık merkezi çalışamaz durumda oluyor. Sağlık ekiplerinin işlerini yaparken yaşadığı en büyük zorluklardan biri de tıbbi gereç ve cihazlara sahip olmamak. Bu nedenle klinikler için röntgen, ultrason vb. Gibi tıbbi cihaz sağlanması da önemli yardımlardan biri. Tedavinin daha etkili olması için teşhisi kesinleştiremeye yarayacak bu cihazların olması, sağlık ekiplerinin daha etkili çalışmasını sağlıyor.

PROTEZ BAĞIŞI

Protez ihtiyacı olan hastaların gerekli olan bedelin bir kısmını ya da tamamını karşılayabilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik